Tipy

Kokos a jeho pozitívny vplyv na zuby

Obľubuješ kokos v kuchyni? 🥥 Nevynechaj ho ani vo svojej kúpeľni. 🪥 Kokos je jedna z potravín, ktorá nám pomáha vo viacerých ohľadoch. Pozrime sa spoločne na to, aké sú jeho výhody vzhľadom k zubom. 🦷👇

Výhodou kokosu je aj to, že neobsahuje pridaný cholesterol. Práve naopak. Zvyšuje tvorbu zdravého cholesterolu a prináša aminokyseliny, minerály, či rôzne vitamíny. Kokos posilňuje imunitný systém a pôsobí najmä antibakteriálne, čo naše zuby privítajú s veľkou radosťou. Aký je však jeho pôvod? 

kokos

Kokos a jeho pôvod

Kokos rastie na kokosových palmách, ktoré sú nazývané kokosovníky. Dokonca ich objavili už pred viac ako 3-tisíc rokmi. 

Prvýkrát sa k nim naši predkovia dostali v oblasti Pobrežia Pacifiku a Indického oceánu. Ku nám do Európy sa dostali už v stredoveku vďaka portugalským moreplavcom. Pozitívny prínos kokosu si ľudia uvedomovali už vtedy.

Aké druhy kokosového oleja existujú?

Kokosový olej sa delí na dva základné druhy vďaka rôznym spôsobom výroby. 

Poznáme rafinovaný kokosový olej a nerafinovaný kokosový olej. Rafinovaný sa vyrába zo sušeného kokosového jadra. Nerafinovaný vzniká z čerstvej dužiny. 

Ako však kokos pomáha zubom?

Toto prírodné antibiotikum ničí baktérie, ktoré spôsobujú zubný kaz. 

Kokosový olej testovali vedci a lekári v prirodzenom a v polostrávenom stave. Najprv sa zdalo, že prírodný, nestrávený kokosový olej nemá žiadny vplyv. Následne však zistili, že strávený olej zastavil množenie väčšiny baktérií streptokoka, ktorý kazí zuby. 

Zubný kaz je bežne prehliadaný zdravotný problém, ktorý postihuje 60 – 90 % detí a väčšinu dospelých. Zaradenie kokosového oleja do dentálnej hygieny by nám pomohlo predísť množstvu nepríjemných a boľavých situácií.

oil pulling brilliantcoco

Aké teda sú hlavné benefity kokosového oleja?

🥥 je účinný proti škodlivým baktériám

🥥 neobsahuje škodlivé chemikálie

🥥 nie je drahý

🥥 znižuje zápal ďasien

🥥 prírodne biely zuby

🥥 spríjemňuje dych

🥥 zmierňuje suchosť v krku

Počula si už o oil pullingu? 🤔

Všetky výhody terapie kokosovým olejom nájdeš v našom staršom blogu. 

Zaraď oil pulling ako prvý a veľmi dôležitý krok v rámci správneho čistenia zubov a nemusíš sa trápiť s nepríjemnými bolesťami či zápachom z úst. 

Baktérie sa prilepia k tukovým molekulám kokosového oleja Brilliantcoco a ty následne olej vypľuješ aj s baktériami. Takto sa zbavíš nielen škodlivých baktérií, ale aj zápachu a povlaku. Aké jednoduché však?

Ak chceš vedieť viac tipov na správnu zubnú rutinu, pridaj sa k našim sledovateľom na sociálnych sieťach. Tešíme sa na našu spoločnú cestu za krásnym úsmevom. 🥰

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *