Tipy

Predsavzatia zubnej hygieny

Rozumieme, že kroky na zlepšenie dentálnej hygieny sú občas zložité. Nový rok je však ideálny čas na predsavzatia a preto ti prinášame naše tipy, ktoré s príchodom roka môžeš využiť. Stanov si s nami nové ciele a urob aspoň malé krôčiky pre svoj krásny úsmev.

Najprv sa však pozrime ako si nastavíš predsavzatia tak, aby si ich splnila.

Definuj si drobné zmeny vo svojom aktuálnom živote.

Stanov si presný termín, dokedy chceš svoj cieľ splniť.

Konkretizuj to do detailov.

Neurčité a nekonkrétne predsavzatia predsa nikto dodržiavať nebude. 

Aké predsavzatia ti odporúčame my pre vylepšenie ústnej hygieny?

✔️ Vyhni sa ochoreniu ďasien

Začneme hneď zhurta. Každodenné čistenie zubov je samozrejmosťou. Vedela si však, že aj zubná niť pomôže predísť rôznym ochorením ďasien? Zlepši svoju každodennú starostlivosť o ústnu dutinu. Pre úspešné odstránenie zubného povlaku ti odporúčame čistiť zuby minimálne dvakrát denne pomocou kvalitnej zubnej kefky a taktiež kvalitnej zubnej pasty. Zubná pasta Brilliantcoco spája účinky kokosového oleja a aktívneho čierneho uhlia. Kokosový olej ničí baktérie zodpovedné za vznik zubných kazov a zápalov ďasien. 

✔️ Prestaň fajčiť cigarety

Toto predsavzatie je veľkým krokom v živote každého fajčiara. Nejdeme ťa od fajčenia odhovárať, len by si mala vedieť, že:

  1. Fajčenie spôsobuje stratu prirodzenej farby zubov.
  2. Fajčenie spôsobuje nepríjemný dych.
  3. A v neposlednom rade fajčenie spôsobuje zvýšenú tvorbu zubného kameňa a povlaku.

Rozhodnutie je však na tebe.

fajcenie

✔️ Chráň svoje zuby

Škrípanie zubov (odborne bruxizmus) môže byť spôsobené stresom, úzkosťou, poruchami spánku alebo chýbajúcimi zubami. Symptómy zahŕňajú tupé bolesti hlavy, bolestivosť čeľuste, bolestivé zuby alebo zlomené povrchy zubov. Ak máš obavy zo škrípania zubov, opýtaj sa svojho zubára na možné riešenia.

✔️ Žuvaj žuvačky bez cukru

Predchádzaj zubnému kazu žuvaním žuvačky bez cukru a to ideálne 20 minút po jedle.

✔️ Nastav si časovač

Pre úspešné odstránenie bakteriálneho povlaku je nevyhnutné čistiť si zuby aspoň dvakrát denne a to po dobu dvoch minút. Nastav si časovač, pusti si hudbu a užívaj si pohľad do zrkadla na seba samú. 

✔️ Jedz viac zdravých potravín

Konzumácia čerstvého ovocia a zeleniny, ako aj orechov a strukovín zlepší schopnosť tvojho tela bojovať proti zápalom a baktériám. Chudé bielkoviny obsahujú fosfor, ktorý pomôže posilniť tvoje zuby. Potraviny s vysokým obsahom vlákniny môžu zvýšiť produkciu slín na odstránenie zubného povlaku. Zdravé potraviny ti tiež osviežia dych. Navyše pomôžeš okrem zubov celému svojmu telu.

✔️ Nájdi zero waste náhrady

Pomôž sebe, ale aj našej planéte. Používanie bambusovej zubnej kefky je rovnako účinné ako klasická plastová zubná kefka. Rozdiel je v tom, že rukoväť je vyrobená z bambusu, ktorý je pevný, biologicky odbúrateľný a nemá žiadny negatívny vplyv na planétu. V našom e-shope nájdeš taktiež zero waste zubnú pastu, či zubnú niť. Tak prečo nezačať #eko hneď od nového roka?

brilliantcoco kefka

Toto sú naše tipy na praktické a efektívne predsavzatia. Tvoj úsmev sa ti za to určite poďakuje. Máš ďalšie otázky ohľadom zubnej hygieny? Pridaj sa k našej komunite na Instagrame a radi sa s tebou podelíme o ďalšie lifehacky. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *