Tipy

Ako byť viac eko v každodennom živote?

Byť ohľaduplný k životnému prostrediu nie je len o plastových taškách. Ide o každodenné rozhodnutia. Každý z nás môže niečo zmeniť a to najmä, keď sa určité rozhodnutia stanú rutinou a navyše začnú ovplyvňovať aj naše okolie. Jedným z nich môže byť nahradenie plastov za bambus.

Robiť správnu vec pre budúcnosť života na Zemi môže mať dokonca okamžité výhody pre tvoju kreativitu, môže ťa zapojiť do komunity a môže prispieť k zdravšiemu životnému štýlu. 

Samozrejme, zoznam vecí, ktoré by sme mali robiť na ochranu životného prostredia by bol nekonečný. Prinášame ti však krátky zoznam relatívne jednoduchých vecí, ktoré môžeš zmeniť hneď dnes a znížiš tým svoju uhlíkovú stopu. 

Ako môžeš ovplyvniť životné prostredie? Po prvé: Nezmeň všetko hneď a naraz. Rob malé zmeny, ktoré sa po chvíli stanú zvykom. Ide o to, žiť minimalistickým životným štýlom – odbúrať zbytočné nákupy.

Zubná eko hygiena a bambus

Čo je bambus?

Bambus možno poznáš ako rastlinu, na ktorej si pandy pochutnávajú celý deň. Čo však možno nevieš, je, že táto silná a výnimočná rastlina dokáže vyrásť až štyri metre za deň bez pomoci hnojív alebo pesticídov! Bambus je neuveriteľne udržateľný materiál, ktorý sa používa na výrobu všetkých druhov predmetov vrátane oblečenia.

Prečo si vybrať bambusové náhrady v zubnej hygiene?

Väčšina zubných kefiek je vyrobená z plastu a končí na skládkach, pretože sa majú vymieňať každé tri až štyri mesiace. Bambus je úplne biologicky odbúrateľný a po použití zubnej kefky ju môžeš dokonca kompostovať. 

Naše produkty ti z hľadiska pohodlia aj účinnosti úplne nahradia tvoje plastové výrobky.

Zero Waste

Čo to vôbec je?

Ide o život bez odpadkov. Namiesto vyhadzovania zdrojov sa vytvára systém, v ktorom je možné všetky zdroje úplne vrátiť znova späť do systému.

Každý rok sa vyhodia milióny túb so zubnou pastou po celom svete. Hoci sa recyklácia mnohých produktov zlepšuje, faktom zostáva, že tuby so zubnou pastou je veľmi ťažké recyklovať. 

Naše Zero Waste produkty sú 100% prírodné a vegánske. Zubná pasta aj ústna voda je bez SLS a PEG. Zubná niť má recyklovateľný obal, je bez lepku a taktiež nie je testovaná na zvieratách.

Skúšala si už niekedy spočítať všetky produkty ústnej hygieny, ktoré používaš len za jeden jediný rok? Žijeme vo svete, v ktorom existuje alternatíva takmer na všetko. Pridaj sa k našej ceste a v roku 2022 pomôž svojmu úsmevu aj našej planéte. Budeme radi, keď sa pridáš aj do našej komunity na Instagrame a zazdieľaš s nami tvoju eko cestu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *