Tipy

5 hlavných výhod oil pullingu

oil pulling

Oil pulling je prospešným doplnkom tradičnej domácej starostlivosti. Olejová terapia Brilliantcoco spolu s čistením jazyka predstavuje prvý a veľmi dôležitý krok v rámci správneho čistenia zubov.

Čo je oil pulling?

Ide o vyplachovanie úst panenským kokosovým olejom, ktorý je obohatený o výťažok z mäty. Hlavným prínosom kokosového oleja je, že pôsobí antibakteriálne. 

Ako to funguje?

Baktérie sú jednobunkové organizmy uzavreté lipidovou membránou. Tieto baktérie sú preto priťahované k lipidovej štruktúre kokosového oleja. Zuby prirodzene prechádzajú očistným procesom a bielia sa naturálnou cestou. 

oil pulling

Aké sú hlavné výhody olejovej terapie?

#1 Zabíja škodlivé baktérie v ústach

V ústach máme viac ako 600 rôznych druhov baktérií. Mnohé z nich sú potrebné pre zdravú mikroflóru, ale väčšina z nich nám dokáže spôsobiť veľké zdravotné problémy. Niekoľko štúdií ukázalo, že olejová terapia pomáha znížiť počet škodlivých baktérií.

#2 Oil pulling obmedzí nepríjemný zápach

Halitóza, tiež známa ako zápach z úst, je stav, ktorý postihuje približne 50% populácie. Existuje mnoho potenciálnych príčin zápachu z úst. K niektorým z najčastejších patrí infekcia, ochorenie ďasien, či zlá ústna hygiena. Liečba typicky zahŕňa odstránenie baktérií, čo taktiež dosiahneš vďaka olejovej terapii. Je rovnako účinná ako tradičné liečebné postupy.

oil pulling

#3 Znižuje zápaly a zlepšuje zdravie ďasien

Gingivitída je typ ochorenia ďasien, ktoré sa prejavuje červenými, opuchnutými ďasnami, ktoré ľahko krvácajú. Baktérie nachádzajúce sa v plaku sú hlavnou príčinou zápalu ďasien. Použitie určitých olejov s protizápalovými vlastnosťami, ako je kokosový olej, môže tiež pomôcť zmierniť zápal spojený s ochorením ďasien. 

#4 Prirodzené bielenie zubov

Olejová terapia je schopná odstrániť škvrny z povrchu zubov, čo má za následok bieliaci účinok.

#5 Oil pulling jednoducho pridáte do rutiny

Dve z najväčších výhod oil pullingu sú, ako ľahko sa robí a ako ľahko to môže byť začlenené do vášho denného režimu.

Okrem vyššie vymenovaných výhod oil pulling od Brilliantcoco znižuje nadmernú citlivosť zubov, posilňuje hlas a celý imunitný systém. Držíme ti palce na ceste za krásnych a najmä zdravým úsmevom a pre viac tipov nás nezabudni sledovať aj na našich sociálnych sieťach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *