Tipy

Tipy na zubnú starostlivosť počas vianočných sviatkov

Krásne čaro bielych Vianoc je ako predurčené na tú správnu starostlivosťou o zuby. 😁 Áno, je čas dopriať si aj pár sviatočných dobrôt, ale všetko to jedenie a pitie si vyžiada svoju daň. Je pravdepodobné, že počas sviatkov zvýšime príjem cukru, či už prostredníctvom alkoholu alebo sladkých jedál, takže je naozaj dôležité, aby sme venovali zvýšenú pozornosť tomu, aby sme si udržali čisté a zdravé zuby a ďasná.

Na čo si dávať pozor počas Vianoc? 🎄

🥤 Ak už si neviete predstaviť sviatky bez sladených nápojov, pite ich radšej počas jedenia. Vtedy produkujeme viac slín, ktoré pomôžu neutralizovať kyselinu v ústach a tiež pomôžu spláchnuť čiastočky jedla. Pitie cez slamku nám môže tiež pomôcť, pretože to udrží tekutinu mimo vašich zubov.

🍭 Karamelky sa na naše ďasná prilepia. Je ťažké zbaviť sa sladkostí zo zubov aj napriek poriadnemu vyčisteniu. Cukor však vyživí baktérie v našich ústach a vytvorí obrovské množstvo povlaku, ktorý môže viesť k zubnému kazu. Jedenie tvrdých sladkostí môže často viesť k vylomeným zubom. To je presne to, čo nechceme riešiť cez Vianoce. Navyše, keď naškriepime zub, umožníme plaku dostať sa k nervovým zakončeniam zubov, čo spôsobí poriadne nepohodlie. 

🍯 Vysoký obsah cukru jednoducho tvorí kyselinu v ústach, ktorá prispieva k zubným kazom. 

🥂 Alkohol dehydruje bunkové steny v ústach, karcinogény môžu ľahšie preniknúť do tkaniva. Môže tiež zvýšiť riziko ochorenia ďasien, ktoré ničí tkanivo ďasien a kosti a je hlavnou príčinou straty zubov a infekcií ďasien.

Udrž si zdravé zuby počas sviatkov pomocou niekoľkých jednoduchých krokov:

🦷 Nezanedbávaj ústnu hygienu ani cez sviatky. Už sa ti stalo, že si po pár drinkoch alebo dlhom dni padla do postele a neumyla si zuby? Jedna noc vynechaného čistenia zubov výrazne neovplyvní tvoje zuby, ale opakované vynechanie čistenia bude mať vplyv na zdravie ústnej dutiny.

🦷 Počas sviatkov sa snaž čistiť si zuby trikrát denne a nezabudni aspoň raz denne používať zubnú niť Brilliantcoco.

🦷 Žuvaj žuvačky bez cukru, ktoré vytvoria väčšiu produkciu slín a pomáhajú vyplavovať cukor a škodlivé kyseliny.

🦷 Pravidelné pitie vody ti tiež pomôže odplaviť cukor, škodlivé kyseliny a čiastočky jedla. Vyhni sa maškrteniu medzi jedlami.

🦷 Čisti aj svoj jazyk s bambusovým čističom jazyka, aby ti na ňom neostávali baktérie.

brilliantcoco vianoce

Ale hlavne si uži sviatky zdravá a v kruhu blízkych. 🤗 Nezabudni si vytvoriť aj v novom roku správnu dentálnu hygienu. Tipy a triky sa dozvieš na našom Instagrame. Prajeme ti krásne Vianoce a šťastný (usmiaty) nový rok. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *