Tipy

Zápach z úst. Ako proti nemu bojovať?

Každý deň nás čaká niekoľko stretnutí s ľudmi a rozhodne sa nikto z nás necíti sebavedomo, keď ho trápi nepríjemný zápach z úst. 😓 Ako tomu predísť? Prečítaj si jednoduché kroky, aby si sa cítila sviežo a nemusela sa hanbiť ukázať svoj krásny úsmev. 🦷

Tento bod ťa neprekvapí, ale je najdôležitejší ⚠️

Umývaj si pravidelne zuby a používaj zubnú niť. Plak, lepkavý povlak na zuboch, zhromažďuje baktérie, ktoré spôsobujú zápach z úst. Treba však podotknúť, že to nemôžeš preháňať. Ak si budeš čistiť zuby príliš silno, môžeš si opotrebovať zuby, čo ich robí náchylnými na kaz. 

Nezabúdaj pri svojej rutine na jazyk 👅

Povlak, ktorý sa ti bežne tvorí na jazyku, môže byť hostiteľom zapáchajúcich baktérií. Aby si sa ich zbavila, odporúčame ti bambusový čistič jazyka BrilliantCoco. Je navrhnutá špeciálne tak, aby aplikovala rovnomerný tlak na povrch oblasti jazyka. Odstránia sa tak baktérie, zvyšky jedla a odumreté bunky, o ktoré sa klasická zubná kefka nevie natoľko postarať.

BrilliantCoco

Ktoré potraviny spôsobujú zápach z úst? ⛔

Cibuľa a cesnak sú nezbedníci. Čistenie zubov po ich zjedení nepomáha. Látky, ktoré spôsobujú ich zápach, sa dostanú do vášho krvného obehu a cestujú až do pľúc. Najlepší spôsob, ako zastaviť tento problém? Nejedz ich, alebo sa im aspoň vyhnite predtým, ako pôjdeš do práce, či na stretnutie. 

Vynechaj po jedle mentolky, radšej žuj žuvačku 🤩

Baktérie v tvojich ústach totiž milujú cukor. Používajú ho na výrobu kyseliny. To opotrebováva zuby a spôsobuje zápach z úst. Namiesto toho žuvaj žuvačku bez cukru.

Zdravé ďasná a žiaden zápach z úst 😁

Ochorenie ďasien spôsobuje zápach z úst. Baktérie sa zhromažďujú vo vreckách na spodnej časti zubov, čo vytvára zápach.

Zaraď do svojej rutiny Oil pulling 🥥

Oil pulling od BrilliantCoco má množstvo výhod a medzi nimi je aj zbavenie sa nepríjemného zápachu. Ide o vyplachovanie úst panenským kokosovým olejom, ktorý je obohatený o výťažok z mäty. Oil pulling spolu s čistením jazyka predstavuje prvý a veľmi dôležitý krok v rámci správneho čistenia zubov. 

BrilliantCoco Oil pulling

Neboj sa. Sme v tom spolu a každý máme aj horšie dni. Ak tvoj zápach z úst pretrváva aj napriek úsiliu, dohodni si radšej stretnutie so svojím lekárom. Ten skontroluje, či tvoje problémy nemajú súvis s inými zdravotnými problémami. Dúfame, že sme ti pomohli a odteraz sa budeš už každý deň usmievať bez výčitiek. 🥰

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *