Tipy

Chemické alebo prírodné bielenie zubov?

chemické bielenie

Každý z nás má prirodzenú farbu zubov, ktorá mu je daná. 🦷 Veľa vplyvov na to má genetická informácia, náš životný štýl a samotný zdravotný stav človeka. Fajčiari môžu mať zuby zafarbené viac do siva, ľudia, ktorí pravidelne berú lieky môžu mať zuby viac zafarbené do žlta. Farba zubov, ale nie je nezvratná. Vďaka bieleniu je možné dosiahnuť krásne biely úsmev kedykoľvek počas života. Ako často absolvovať bielenie zubov a ktoré je najúčinnejšie?

Bielenie zubov či už chemické, alebo prírodné má vplyv na prirodzený vzhľad zubov. To znamená že fazety, korunky alebo implantáty neprepustia procesy, ktoré sa dejú pri bielení v našej sklovine. 

Chemické bielenie zubov

Kedysi ambulantní lekári používali koncentráciu hydroxid peroxidu, ktorý dokázal chemicky vybieliť zuby. Bolo to veľmi nebezpečné bielenie pre zubnú sklovinu, a aj preto je toto bielenie v rámci Európy zakázané. Je to hlavne z toho dôvodu, že sa využívala vysoká koncetrácia hyrdoxid peroxidu až 30 %. Momentálne je povolených 6 % a aj to sa môže používať len v špecializovaných ambulanciách. Určite sa o to nepokúšaj doma, pretože si môžeš vážne poškodiť zubnú sklovinu.  ❌

Ceny chemického bielenia sa na Slovensku pohybujú od 150 € do 300 €. 💸  Existujú dve alternatívy, buď ti lekár zuby vybieli ambulantne, alebo ti vytvorí set na domáce bielenie zubov, ktoré používaš v priebehu dvoch týždňov. Brilliantcoco je na druhej strane prírodné a cenovo dostupné domáce bielenie zubov šetrné k planéte a tvojej zubnej sklovine.

Prírodné bielenie

Naša prírodná pasta je nielen ekologická, ale obsahuje aj aktívne uhlie, vo forme jemného čierneho prášku. Pomáha odstraňovať zafarbenie zubnej skloviny, upravuje pH v ústach a pôsobí proti zápachu. Výroba vzniká prehriatím uhlia a iných prírodných produktov. V paste Brilliantcoco nájdeš mnoho účinkov aj z kokosového oleja pozri si jeho výhody.

brilliantcoco pasta

Všetky naše produkty na zubnú starostlivosť sú prírodné a bez škodlivých látok. Dbáme na kvalitu použitých materiálov a výrobky netestujeme na zvieratách. S Brilliantcoco sa budeš starať nielen o zdravie svojho tela, ale aj celej planéty. 

Pridaj sa k nám aj na sociálnych sieťach a spoločne šírme povedomie o udržateľnej starostlivosti o zubnú hygienu. 💚🌍

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *