Tipy

Ako si udržiavať svieži dych bez použitia žuvačky?

sviezi dych

Vedel si, že žuvačka sa môže rozkladať až 50 rokov? Sú v živote situácie, kedy si dáš na obed niečo korenisté s prenikavou vôňou a siahaš po žuvačke. Trvalo svieži dych si môžeš udržiavať aj inak. Poradíme ti ako na to. 

Jablko 🍏

Jablko je ovocie plné vitamínov, ktoré posilňuje zubnú sklovinu. Po výdatnom obede si odhryzni z jablka, ktoré ti osvieži dych a podporí tvoje trávenie. 

Mäta prieporná je základ pre svieži dych 🍃

Čaká ťa dôležité stretnutie ihneď po raňajkách a káve? Odtrhni si pár lístkov mäty priepornej a niekoľko sekúnd ju prežúvaj v ústach. Táto rastlina robí hotové zázraky, a ak je na teba príliš silná, daj si miesto rannej kávy čaj z čerstvej mäty. Podporuje trávenie a výrazné pomáha so zápachom z úst. 

mäta

Čistá voda 🚰

Dodržiavanie pitného režimu pomáha nielen tvojmu telu, ale aj udržiava svieži dych počas celého dňa. Nedostatočná hydratácia v ústach spôsobuje neodstatočnú tvorbu slín, ktoré sú prírodným antioxidantom. Čistá voda neutralizuje zápach z úst a ty ostaneš hydratovaný. 

Čistenie medzizubných priestorov 🦷

Pravidelné čistenie zubov a použitie zubnej nite pomáha odstrániť baktérie a nečistoty. Dôkladným čistením predchádzaš šíreniu mikróbov v ústach, a tým sa vyhneš aj nepríjemnému zápachu z úst. 

zubna nit

Pre svieži dych pridaj k čisteniu zubov aj čistenie jazyka 👅

Použi  bambusovú kefku na čistenie jazyka s jemnými štetinkami od Brilliantcoco. Jemne prechádzaj po jazyku zozadu dopredu. Opakuj to každé ráno a večer, zbavíš sa tak neželaných baktérií a povlaku. 

Oil Puiling  🥥

Aj pravidelné vyplachovanie úst s našim oil pullingom, pomáha znížiť množstvo zubného povlaku, zabíja baktérie a dodá svieži pocit v ústach.

Pravidelná starostlivosť, umývanie zubov 2x denne, čistenie jazyka a medzizubných priestorov to všetko ovplyvňuje svieži dych. Pridaj k tomu pestrú zdravú stravu, menej kávy a vyhneš sa nepríjemnému zápachu. Najlepšie výsledky dosiahneš, ak k tomu pridáš čistenie našimi produktami.Všetky naše produkty na zubnú starostlivosť sú prírodné a bez škodlivých látok. Dbáme na kvalitu použitých materiálov a výrobky netestujeme na zvieratách. Pridaj sa k nám na sociálnych sieťach a staraj sa aj o zdravie našej planéty. 🌍

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *