Tipy

Starostlivosť o zuby v letnom období

leto

Kto by nemiloval bezstarostné obdobie leta? 🌞⛱ Zábavné chvíle pri bazéne, výlety s priateľmi a rodinou, nočné prechádzky a grilovanie na záhrade. 🥰 Prestávka od rutiny môže byť skvelá vec, plná oddychu, relaxu a radosti. 👉 Ale na druhej strane, ak sa zabudneš starať o svoje zuby, môže to ovplyvniť zdravie celej tvojej ústnej dutiny. Poďme si prejsť niekoľko tipov pre zdravie zubov, aby si si toto leto udržala úsmev čo najjasnejší. 🤩

Staraj sa o zuby v lete so svojou rutinou

Zdravie zubov je dôležité po celý rok, ale leto môže spôsobiť to, že ho ľahko zanedbáš. 🙇‍♀️ Dbaj na to, aby si napriek zmenám v rutine dodržiavala svoj rozvrh čistenia zubov a používania zubnej nite dvakrát denne! 

Počas cestovania nezabudni na tvoj set starostlivosti o zuby

Ak sa toto leto chystáš na dovolenku, nezabudni si pribaliť minimálne zubnú kefku, pastu a zubnú niť, aby si mohla držať krok so svojou zubnou rutinou. A to ani nehovoríme o tom, ako sa dokonale zmestí do každého ruksaku 2-týždňový kurz Oil Pullingu, ktorý ti zabezpečí dokonalý úsmev kdekoľvek na svete. 🦷

oil pulling

Hydratuj svoje telo

Vedela si, že pitná voda zubom priamo prospieva? 💦 So všetkými aktivitami, ktoré môže leto priniesť, zvýšenou fyzickou aktivitou alebo pitím väčšieho množstva alkoholu, sa človek môže ľahko dehydratovať bez toho, aby si to uvedomoval, čo spôsobí, že ústa prestanú produkovať dostatok slín a sucho v ústach podporuje nadmerný rast baktérií. Ďalšie informácie o suchu v ústach sa dozvieš v našom staršom článku.  Predíď vzniku zubného kazu a podpor celkové zdravie tým, že budeš hydratovaná! 

Nežuvaj ľad

Ak patríš medzi tých, ktorí ľadi žuvajú ľad, aby sa ochladili a zároveň hydratovali, sme tu na to, aby sme ťa varovali pred jeho nebezpečenstvom: Môže spôsobiť vážne poškodenie tvojich zubov! 🧊👎 Žuvanie ľadu môže spôsobiť prasknutie alebo zlomenie zubu a to sa nám nikomu cez leto riešiť rozhodne nechce. Namiesto žuvania ľadu si to dvakrát rozmysli a rozhodni sa pre pohár studenej vody.

Studené jedlo a citlivé zuby

Ak máš citlivé zuby, pravdepodobne ti nie je cudzie, aké bolestivé môžu byť letné pochúťky pre tvoje zuby. Porozprávaj sa so svojim zubným lekárom, aby si našla riešenia na zníženie citlivosti zubov a uisti sa, že používaš vhodnú zubnú pastu, ktorá ti pomôže vychutnať si zmrzlinu cez leto! 🍦

Takže aká je správna starostlivosť o zuby v lete?

Je dôkladná a poctivá. A stojí za to! V lete sa tak budeš môcť usmievať bez výčitiek a to pomôže tvojmu sebavedomiu aj celkovému zážitku z leta.

Avšak netlač na seba. Uži si leto, cíť sa voľne, krásne a netrestaj sa za malé chyby v nedodržaní predsavzatí na letnú rutinu. 

Sleduj nás na našich sociálnych sieťach aj počas leta a dozvieš sa ďalšie zaujímavé tipy o dentálnej starostlivosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *