Tipy

4 jednoduché tipy, ako sa starať o ďasná

ďasná

Tvoj krásny úsmev nezávisí len od čistých zubov. 🦷 Vynechať ďasná zo svojej každodennej rutiny môže skončiť bolestivou katastrofou. Koniec koncov, ochorenie ďasien je hlavnou príčinou straty zubov u dospelých, preto je nutné, aby si im pripisovala istú dôležitosť.

Ako na to? 🤔

Existuje niekoľko vecí, ktoré môžeš urobiť, aby si sa denne starala o svoje ďasná. Vykonávanie nasledujúcich krokov umožňuje udržať ďasná v dobrom stave, predchádzať chorobám ďasien a taktiež zbytočnej strate zubov. Tu je niekoľko krokov, ktoré je potrebné zapracovať do tvojej dennej rutiny:

#1 Zuby si čisti opatrne 🤗

To, ako si človek čistí zuby, je dôležité pre zdravie ďasien. Používaním tvrdej zubnej kefky, poškodzuješ ďasná dennodenne. Trvdá kefka a agresívne čistenie zvyšujú pravdepodobnosť vzniku ochorenia ďasien. 

Namiesto toho je dôležité čistiť mäkkou zubnou kefkou celé dve minúty a robiť to opatrne. Naša zubná kefka Brilliantcoco je vyrobená z prírodného materiálu MOSO BAMBOO, je hustá, mäkká a rovná. Ideálna pre zuby aj zdravé ďasná. 🌱

Oblasť, v ktorej sa spájajú ďasná a zuby, potrebuje správne čistenie, aby sa zabránilo tvorbe zubného povlaku. Nahromadenie povlaku sa môže prilepiť pod tkanivo ďasien a spôsobiť infekciu. 

zdravé ďasná

#2 Používaj niť správnym spôsobom 🧵

Používanie nití je dôležité, ale je tiež dôležité, aby si si vybrala zubnú niť správne. Dôležité je používať niť každý deň a zájsť s ňou až k ďasnám pozdĺž línii zuba. V oblasti medzi zubami a ďasnami sa môže ľahko vytvárať povlak a môžu sa vyvinúť infekcie.

#3 Používaj antiseptickú ústnu vodu💧

Po vyčistení kefkou a niťou je možné použiť antiseptickú ústnu vodu a pokúsiť sa zabiť všetky zvyšné baktérie v ústach. Pomáha to predchádzať infekcii. Je tiež dobré nosiť ústnu vodu a používať ju na osvieženie dychu namiesto žuvačiek, ktoré obsahujú cukor.

#4 Navštevuj pravidelne zubára 🧑🏼‍⚕️

Starostlivosť o ďasná by nebola úplná bez návštevy zubára. Zubný povlak a zubný kameň je ťažké odstrániť v pohodlí doma. Zubár tiež umožňuje identifikovať a liečiť ochorenie ďasien v jeho najskorších štádiách, aby sa zabránilo jeho progresii a poškodeniu zubov.

Mysli na svoj krásny úsmev každý deň. Najmä, aby ťa nič nebolelo a mohla sa ním pýšiť aj o niekoľko rokov. Brilliantcoco ti so zdravou rannou rutinou pomôže s radosťou. V košíku využi kód BRILLIANTWOMEN na 20% zľavu. 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *