Tipy

Oil Pulling: Tvoj nový ranný detox

Oil Pulling je veľmi horúci trend, ale nie je to žiadna novinka. Jeho počiatky siahajú až 5000 rokov do minulosti a odvtedy až dodnes sa využíva v ajurvédskej holistickej medicíne. 😱 Už zakladatelia ajurvédy poznali dôležitosť detoxikačnej rannej rutiny na vyčistenie uložených toxínov cez noc. 🌜

Je Oil Pulling naozaj taký zázrak? 🤔

Oil Pulling zachytáva zubný povlak a baktérie a doslova ich vyťahuje zo zubov a ďasien. Súčasne tiež čistí jazyk a ústa. Ako? Baktérie sú jednobunkové organizmy uzavreté lipidovou membránou. Tieto baktérie sú preto priťahované k lipidovej štruktúre kokosového oleja. Baktérie sa prilepia k tukovým molekulám oleja a ty následne olej vypľuješ aj s baktériami. 

Medzi ďalšie výhody Oil Pulling patria:

✔️ Lieči citlivé ďasná

✔️ Bojuje proti zápachu z úst

✔️ Bieli zuby

✔️ Zvlhčuje pery

✔️ Detoxikuje

✔️ Upokojuje zápal

✔️ Posilňuje čeľusť

oil pulling

Ako na Oil Pulling? 

Jednu dávku kurzu od Brilliantcoco si 5 až 20 minút prevaľuj v ústach a následne olej vypľuj. Olej neprehĺtaj! 👉 Treba dávať pozor, aby si olej neprehĺtala, pretože je silne zaťažený toxickými mikroorganizmami. Na záver si ústa ešte vypláchni teplou vodou, aby si z nich odstránila zvyšky oleja.

Oil Pulling niektorým ľuďom spustí aj dávivý reflex, čoho sa nezľakni a začni pomaly. Nemusíš mať olej hneď prvýkrát 20 minút. Každý deň si pridávaj po minúte a zvykneš si. 

Ak si multitaskingový typ, Oil Pulling si môžeš prevaľovať v ústach pri maľovaní sa, sprche alebo pri ustielaní postele (či scrollovaní mobilu). 

Potvrdené výskumami. 📃

Štyria výskumníci vo svojej štúdii zahŕňajúcej 60 dospievajúcich vo veku 16 – 18 rokov so zápalom ďasien vyvolaným plakmi pozorovali štatisticky významné zníženie plaku (lepivý zubný povlak) vďaka Oil Pullingu. Tínedžeri vykonávali Oil Pulling skoro ráno, na prázdny žalúdok. Štúdia pozorovala 50 % zníženie indexu ďasien a plaku po štyroch týždňoch, čo Oil Pulling vykonávali.

  • Peedikayil F.C., Sreenivasan P., Narayanan A., Niger Med J.

V ďalšej štúdii pozorovali významné zníženie priemerného počtu S. mutans a Lactobacillus v slinách, ako aj skóre plakov a ďasien u 32 subjektov. 

  • Thaweboon S., Nakaparksin J., Thaweboon B.
oil pulling

Vytvor si každé ráno svoju dokonalú rutinu. 🥰

Začni nalačno. Vyčisti si jazyk, aby si odstánila povlak. Na zubnú kefku Brilliantcoco nanes bambusovou naberačkou malé množstvo zubnej pasty Brilliantcoco (asi vo veľkosti hrášku). Zuby si umývaj minimálne 2 minúty správnou technikou čistenia. Následne využi svoje vyššie naučené poznatky s Oil Pullingom a budeš sa môcť pýšiť nielen krásnym, ale aj zdravým úsmevom.

Pridaj sa k nám a staraj sa o svoju zubnú hygienu so ZERO WASTE produktami. Tešíme sa na teba na našich sociálnych sieťach. 👋

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *